Haber

Alman kadınla evlenecekti: Düğün için Türk damat sınır dışı edildi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan 27 yaşındaki Hamza ve 40 yaşındaki Alman nişanlısı Gundula, evlenmek için gittikleri düğün salonunda beklenmedik misafirlerle karşılaştı.

Çift henüz evliliğe “evet” dememişken, Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili aniden salona girerek Hamza’yı beklenmedik bir anda yakaladı. Yetkililer, Hamza’nın ülkede kaçak kaldığını belirterek, genci nikah masasından uzaklaştırdı.

Hamza’nın avukatı Gregor Klammer “Hamza’nın Salı akşamı saat 19.10’da Türkiye’ye gönderilmesi bekleniyor. Oradan da askerlik şubesine gönderilmesi bekleniyor.” söz konusu. Klammer ayrıca Avusturya’nın hareketinin yasa dışı olduğunu da söyledi.

Alman Bild gazetesine konuşan gelin Gundula, gözyaşlarına boğulduğunu söyledi. Gundula, “Düğün sırasında görevli aniden masadan kalktı ve bir şeyler alacağını söyledi. O sırada Ed Sheeran’ın Perfect şarkısı çalıyordu. Ve aniden Federal Göçmenlik ve İltica Dairesi’nden 12 yetkili içeri girdi.”söz konusu.

Gundula bir yetkili şunları söyledi: “Saat 08.52 ve gözaltına alındınız. Bizimle gelin.” Gözyaşlarına boğulduğunu, Hamza’nın da şok olduğunu söyledi. Gundula yetkililere itiraz ettiğini söylerken, “Bugün evlenmemiz gerekiyor.”ne dedi ve karşılığında “Ama bugün değil.”Ödülünü aldığını belirtti.

Olayın ardından Gundula’nın rahatsızlandığı belirtilirken, genç kadının 17 yıldır Avusturya’da yaşadığı belirtildi. Gundula, “İşte ya da evde onu yakalamak için binlerce fırsat yakaladılar ama bu travmatik deneyimle bizi ayırdılar.”söz konusu.

Bild gazetesi, çiftin Viyana’da bir restoranda çalışırken tanıştıklarını yazdı. Psikoloji eğitimi alan Gundula’nın garson, Hamza’nın ise aşçı olarak çalıştığı kaydedildi.

KAYNAK: SÖZCÜ GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu