Teknoloji

Ankara Geneli Ödüllü Robot Yarışması Keçiören TEKNOMER’de

Keçiören Belediyesi TEKNOMER yeni bir müsabakayı daha imza atarak 100 bin TL ödül havuzuna sahip ‘Çizgi İzleyen Robot Yarışması’ düzenliyor. Ankara genelindeki resmi ve özel okullara yönelik düzenlenen ‘TEKNOMER Rob-Okul Robot Yarışması’na ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite seviyesinde iştirak sağlanabiliyor. İlkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki müracaatlar okul idaresi ve öğretmenler tarafından, üniversite seviyesindeki müracaatlar ise ferdi yahut ekip halinde yapılabiliyor.

SON MÜRACAAT 31 ARALIK’TA

31 Aralık 2022’ye kadar devam edecek müracaatlar TEKNOMER resmi web sitesi ‘teknomer.kecioren.bel.tr’ üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

“BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI”

Robot müsabakasına Keçiören’den ve Ankara genelinden ağır talep olduğu için müracaatları Aralık ayı sonuna kadar uzattıklarını söyleyen Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok, “Prof. Dr. Tunçalp Özgen Teknoloji Merkezimizin çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknoloji alanında geleceğe hazırlamak üzere bir misyonu var. Bu manada bir unsur daha imza atarak çocuklarımızı ve gençlerimizi teşvik edecek robot yarışı düzenliyoruz. Teknolojik ekipmanlarla donattığımız bu yerimizde gençlerimizin bilgiyi bilime dönüştürmesini sağlıyor, gerek inovatif eğitimlerimizle gerekse yeni fikirlerin tartışıldığı atölyelerimizle onlara nefer oluyoruz. İnşallah burada devletimize ve milletimize yarar sağlayacak, katma pahası yüksek eserler üretecek kuşaklar yetiştireceğiz.” dedi.​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu