Haber

Atatürk’ün ölüm yıl dönümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane binasında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Saraçhane binası önünde düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde saat 09.05’te ülke genelinde olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde de anıldı.

İBB Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve İBB çalışanlarının katılımıyla Saraçhane binasındaki Atatürk büstü önünde anma töreni düzenlendi. Büstüne çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı yarıya indirildi. Erdem Özel Kitabı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy tarafından imzalandı.

“BU FİKİRLER VE LİDERLİK BİZE REHBERLİK ETMEYE DEVAM EDİYOR”

Aksoy, gurur defterine yazdığı yazıda şu ifadeleri kullandı:

“Önderimiz ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında sonsuz sevgi, minnet ve rahmetle anıyorum. Onun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti bugün 100. Atatürk’ün izinde, aklın ve bilimin ışığında Cumhuriyetimizi daha nice yüzyıllara yaşatmak, sizleri daha aydınlık bir geleceğe taşımak için çalışmaya söz veriyoruz.

Atatürk ve yoldaşlarının yıllar süren işgalden kurtardığı İstanbul’a hizmet etmek bizim için büyük bir onurdur. Bu onurlu görevi yerine getirirken onun idealleri, fikirleri ve liderliği bize yol göstermeye devam ediyor.

Sevgili Ceddim; Bu topraklara diktiğiniz Cumhuriyet ağacı 100 yıldır dimdik ayakta ve kolları geleceğe uzanarak her geçen gün güçleniyor. “Sevgi ve saygıyla aziz hatıranız önünde eğiliyorum.”

Törenin ardından bir İBB çalışanı tarafından Atatürk büstüne karanfil bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu