Haber

Başkan Çalık: “Değer katan projelere devam edeceğiz”

İSTANBUL (İGFA) – Beylikdüzü Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış konuşmasına ocak ayında şehit olan askerleri rahmet ve minnetle anarak başlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü’nde son 5 yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Beylikdüzü’nde hayata geçirilen projelerin Türkiye’de de hayata geçirilmeye başlandığını hatırlatan Lider Çalık, aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

“ŞEHİRE DEĞER KATAN PROJELER GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Beylikdüzü’nde hayata geçirilen Beslenme Saati ve Hayat Vadisi gibi projelerin Türkiye’de de uygulanmaya başladığını hatırlatan Lider Çalık, “Yakuplu Kent Ormanı, Gürpınar 100. Yıl Kent Ormanı, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet gibi dev proje ve yatırımlara imza attık. Kültür ve Sanat Merkezi. Geçtiğimiz günlerde Vira Kavşağı’ndaki trafik sorununu İBB ile birlikte çalışarak çözdük. Beylikdüzü’nü dirençli hale getirmek için geliştirdiğimiz Beylikdüzü Afet Yönetim Modeli’nin detaylarını kamuoyuyla paylaştık. Bu şehre değer katan projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“DERNEK BİNASI İNŞA ETMEDİK. “SOSYAL TESİS İNŞA EDİYORUZ”

Beylikdüzü’nde açılış günü sayılan Beylikdüzü Otizm Aktivite Merkezi ile çocuklara ve ailelere keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sağladıklarını belirten Lider Çalık, “Ailelerimiz bana yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Bu aileler çocuklarıyla hiçbir yere gidemediler ve benden sosyal tesis yapmamı istediler. Bu yüzden onların sesini dinledim. Çocuklarımızın aileleriyle birlikte gidebileceği, hiçbir ücret ödemeden hizmetlerinden yararlanabileceği bir sosyal tesisi çok hızlı bir şekilde hayata geçirdik. Ailelerimiz burada çay, kahve içecek, çocuklarıyla birlikte olacak ve o tesis için hiçbir ücret ödemeyecekler. Biz dernek binası yapmadık. “Sosyal tesis yaptık” dedi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde aday olanlara başarılar dileyen Önder Çalık, “Başta Beylikdüzü olmak üzere yerel seçimlerde aday olan arkadaşlara canı gönülden başarılar diliyorum. Herkesin gönlüne göre hak edenlerin kazanacağı bir süreç yaşamasını diliyorum. Nezaket dilini terk etmeden bu süreci yürüteceğimize eminim” dedi.

Gruplar adına yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri oybirliğiyle kabul edilerek kurullara havale edildi. Meclis’in ikinci oturumunun 9 Şubat Cuma günü saat 10.00’da yapılmasına karar verildi.

haber-selendi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu