Ekonomi

Başkan Demir: “Kendi fabrikalarımızla Samsun’un ihtiyacını daha hızlı çözüyoruz”

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekkeköy ilçesinde inşa edilen ‘Kilit Parke Bordür ve Beton Boru Tesisi’ deneme üretimine başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’umuzun ihtiyaçlarını kendi fabrikalarımızla çok daha hızlı çözüyoruz” dedi.

Kendi parke ve borusunu üretmek için yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy’de fabrika kurdu. Tam otomatik ve 8 saatte 1.600 metre parke taşı üretme kapasitesine sahip olan fabrika deneme üretimine başladı. Ayrıca beton boruların üretildiği fabrikada 8 saatte 250 adet 300 mm çapında, 1,5 ve 2 metre uzunluğunda beton boru üretilecek.

Proje Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk

7 milyon TL’lik sözleşme bedeli ile Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olan Lock Parke Bordür ve Beton Boru Fabrikası, renkli, sıradan ve dekoratif interlok parke bordür ve tüm beton altyapı elemanlarını üretecek. Şimdiye kadar dışarıdan alınan borular bu fabrika ile çok daha ucuza gelecek. Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda istenilen çaplarda boru ve parke taşı üretecek olan fabrikanın önümüzdeki aylarda seri üretime geçeceği belirtildi.

“Yaptığımız işlerde yüksek verim elde ederiz”

Proje hakkında bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz belediye olarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı görev biliyoruz. Samsun için üreteceğiz sloganıyla yola çıktık. Vatandaşlarımıza her alanda hizmet etmek için yola çıktık. Milletin parasının çarçur edilmesine izin vermeyeceğiz diye söz verdik. O yüzden.” İşimizi yaparken şehrimiz için hangisi karlıysa onu seçiyoruz. Her alanda üreten bir belediye olarak yaptığımız işlerde yüksek verim elde ediyoruz. Kendi fabrikalarımız ile Samsunumuzun ihtiyaçlarını çok daha hızlı analiz ediyor ve kendi tesislerimizde çok daha ucuza mal ediyoruz. Kilit Parke Bordur ve Beton Boru Fabrikası. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu