Teknoloji

Bu iPhone’lar artık App Store, Apple Maps veya Siri’yi kullanamayacak

Apple, iOS 11, macOS 10, watchOS 4 ve tvOS 11 kullanıcılarını güncelleme ve destekleme şeklinde önemli bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Bu, App Store’un bu işletim sistemlerini çalıştıran cihazlar için Apple Haritalar ve diğer çevrimiçi hizmetleri sunmayı durdurabileceği anlamına gelir.

Geçmişte AirPods Max, AirTags ve daha fazlasının fotoğraflarını gerçek haliyle paylaşan güvenli sızıntı kaynağı Stella FudgeŞimdi, kullanıcılar daha yeni iOS sürümlerine güncelleme yapmazsa, İCloud erişimi hariç tüm cihazları için desteği neredeyse tamamen kaybedecekler.

Fudge’a göre Apple, eski eserler için bu hizmetleri Mayıs ayında sonlandıracak. Bu nedenle, kullanıcılar yaklaşan sınırlama ve mümkünse cihazlarını güncelleme ihtiyacı hakkında bildirimde bulunmaya başlayacak.

MacRumors aracılığıyla bildirildiği üzere, Apple tarafından geçen ay yayınlanan ve şirketin eski yazılım sürümleri için Apple Hizmetleri ekini kaldırabileceğini söyleyen bir temel makale de bu sızıntıyı destekliyor.

Bu makalede ” Bazı eski yazılım sürümleri artık App Store, Siri ve Haritalar gibi Apple Hizmetlerini desteklemeyecektir. Bu hizmetleri kullanmaya devam etmek için yazılımınızı mevcut en son sürüme güncelleyin” aradı.

Önümüzdeki haftalarda Apple hizmetlerine desteğini kaybetmesi beklenen yazılım sürümlerinin ortasında iOS 11-11.2.6, macOS 10.13-10.13.3, watchOS 4-4.2.3, tvOS 11-11.2.6’ya sahiptir.

Apple’ın bu değişikliği neden yapmayı planladığı henüz belli değil. Gerçekten eski bir iPhone’unuz varsa, iMessage veya FaceTime gibi hizmetleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeni özellikler iPhone 3GS veya 4’te desteklenmese de, Apple daha önce temel özellikleri hiç kaldırmamıştı.

Bu değişiklik, şirketin bazı eski yazılımlar için desteği kesecek büyük bir güncelleme planladığını gösteriyor olabilir. Böylesine büyük bir güncelleme, yakında çıkması beklenen Mixed Reality oyunuyla da ilgili olabilir. Fakat, Apple’a göre, iOS cihazlarının yalnızca %8’i hala iOS 15’ten daha eski yazılımları kullanıyor.Bu nedenle bu değişikliğin birden fazla kullanıcıyı etkilemeyeceği söylenebilir.

haber-kalkandere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu