Haber

Can Atalay’dan çağrı: İnsan Hakları Komisyonu ilk toplantısını Silivri’de yapsın

ANKARA – Gezi Parkı eylemlerine ilişkin davada gözaltına alınan CHP Ankara Milletvekili Okan Konuralp, Türkiye Personel Partisi (TİP) Hatay Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Can Atalay, Osman Kavala, Mücella Yapan, Çiğdem Mater Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde. ziyaret etti

Ziyaretinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bulunan Konuralp, “Herkese selamlar; ‘Umutlu olun, boynunuzu karartmayın’ çağrısında bulundular” dedi.

Konuralp, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda oybirliğiyle İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeliğine seçilen Atalay’ın yaptığı çağrıyı da paylaşarak, “Sn. Atalay, oybirliğiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul üyeliğine seçilen İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, ilk toplantısını Marmara’da yapacak. Silivri Cezaevi’ne de davet etti; Komisyonun kayıp bir üye ile görüşmeyi kabul etmeyeceğini umduğunu vurguladı.”

Atalay’ın serbest bırakılmasının hukuki ve vicdani bir yükümlülük olduğu davetini yineleyen Konuralp, “Atalay sadece hak edilmiş bir seçim başarısının sonucu değil; Gezi tutuklularının ve diğer tüm hak mağdurlarının temsilcisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki yerini almalıdır.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu