Yaşam

Elveda Yakışıklı: Beklenen Üretimi Gerçekleştiremeyen Volkswagen Arteon Durduruldu!

Son yıllardaki hızlı gelişimiyle otomotiv sektöründeki büyük üreticilerin planlarını alt üst eden elektrikli araç sektörü de Alman devi Volkswagen’e bağlı. Artık yeni elektrikli modelleriyle karşımıza çıkan ünlü marka, herkes tarafından sevilen ancak yeterli satış rakamlarına ulaşamayan modellerinden, branşında büyük bir oyuncu olabilmek için vazgeçmeye başladı. Firmanın bu kararından etkilenen son araç ise Arteon oldu. Detaylar haberde.

Almanya merkezli ünlü otomobil üreticisi Volkswagen, geleceğe yönelik projeleri hakkında yaptığı açıklamada, bazı eski otomobil modellerinin üretimden kaldırılacağını duyurdu.

Kar marjını daha da artırmak için böyle bir karar aldığına değinen firma, şimdilik bu eski modeller arasında sadece tasarımıyla öne çıkan Arteon’u isimlendirdi.

Ülkemizde keskin tasarımı nedeniyle “yakışıklı” olarak anılan otomobilin tedavülden çekilmesinin sebebinin düşük satış rakamları olduğu söylendi.

Öyle ki ünlü sedanın satış rakamları 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 1000’in üzerinde arttı. Ama bakalım güncel toplam satışlar hala 600 adetin altında.

Söz konusu verilere baktığımızda neden üretimden kaldırıldığını anladığımız 2017 doğumlu model, sadece 7 yıllık satış serüveninin ardından hayranlarına veda edecek.

Hayranlardan bahsetmişken, markanın kararı otomobil tutkunları tarafından ertelenmedi. Birden fazla kişi elektrikli araç endüstrisini Arteon gibi popüler modelleri vaktinden önce öldürmekle suçladı.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Volkswagen çok sevilen Arteon ile devam etmeli mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu