Haber

Genç Turizm Derneği’nden 6662 sayılı yasayla ilgili tüm acentelere davet. 1618

Genç turizmcilerin 6662 sayılı yasaya ilişkin açıklamaları 1618’i şöyle;

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un 6563 sayılı kanuna ilişkin yaptığı açıklamalara dayanmaktadır. 31 Ekim 2023 tarih ve 1618 sayılı Turizm Sektörünü bilgilendirmek amacıyla bu duyuruyu yapmak istiyoruz.

Yıllardır Şube için kanayan bir yara olan 1618 Sayılı Kanun’un artık geçerliliğini yitirdiğini, 50 yıllık Kanun ile Birliğin ve Şube’nin işlevsiz hale geldiğini herkes biliyor.

Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyıl Hedefleri doğrultusunda 2028 yılında 100 Milyar Dolar Turizm Hedeflerine ulaşmak için Seyahat Acenteleri olarak Devlet ve Şube ile birlikte çalışarak bu hedefe ulaşabileceğimizi söylüyoruz.

Pandemi Döneminde Genç Turizm Derneği’ni Kurduk. Değerli Seyahat Yoldaşlarımızla Güzel Bir Grup Oluşturduk. Tüm acısıyla, tatlısıyla 3 yıldır sektörde STK yöneticisi olarak çalışıyorum.

Sayın Bakanımızın açıklamalarını memnuniyetle karşılıyoruz. Sektörün sürekli yenilenmesi, özellikle dijital dünyaya ayak uydurması, tüm acentelerimizin ülke turizmine fayda sağlayacak bir pozisyon alması bizim için esastır. Genç Seyahat Acenteleri olarak kendi birliğimizi kurarak sektöre daha dinamik ve rekabetçi bir şekilde hizmet vereceğimizi beyan ederiz.

Tüm Turizm Camiasına Hayırlı Olsun

Onur Sabırlıoğlu
Genç Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu