Ekonomi

İş Bankası kurumu Moka’da üst düzey atama

Moka Ödeme ve Elektronik Para A.Ş.’ye yeni Genel Müdür atandı. 2021 yılında Moka Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Halim Memiş, Ocak 2022 prestiji ile Moka Genel Müdürü olarak atanmış ve bugüne kadar Moka Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyelik misyonlarını birlikte başarıyla yürütmüştür. Şimdi. Boğaç Devrimci‘e teslim edildi.

Boğaç Devrimci, 12 Haziran 2023 tarihinde Genel Müdür olarak görevine başlamıştır. Ödeme ve finansal teknolojiler alanındaki fırsatları değerlendirmek amacıyla farklı sorumluluklar üstlenecek olan Halim Memiş, MOKA yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecektir. .

2021 yılında %100 hissesi Türkiye İş Bankası tarafından satın alınan MOKA, teknolojiye ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarla müşterilerine yenilikçi ve kişiselleştirilmiş ödeme çözümleri sunma çalışmalarını sürdürüyor.

Boğaç Devrimci, atama kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, “MOKA kısa sürede yüksek bir ivme yakalayarak bölümün önde gelen oyuncularından biri haline geldi. Finans alanında adından söz ettirmiş bir teknoloji şirketi olan MOKA ailesine katılmaktan mutluluk duyuyorum.”

Halim Memiş, “Yenilikçi ürün ve hizmetlere odaklanarak özellikle son iki yılda yaptığımız atılımlarla sektörün önde gelen oyuncularından biri haline geldik. Tüm finansal süreçlerin herkes tarafından kolay ve şeffaf bir şekilde yürütülebilmesini sağlamak ve değer alışverişinde devrim yaratmak vizyonuyla çalışmalarımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Büyük bir heyecan ve gururla yürüttüğüm MOKA Genel Müdürlüğü görevini, bu görevi başarıyla yerine getireceğinden emin olduğum Boğaç Devrimci’ye devretmekten büyük mutluluk duyuyorum.”

 

Halim Memiş Hakkında

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Halim Memiş, aynı üniversitede MBA programını 2002 yılında tamamlamıştır. 2004 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Memiş, 2004 yılında Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. 2012 yılında İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Müdürlüğü Strateji ve İş Geliştirme Birimi’nde göreve başlamıştır. Bu görevinde bankanın ödeme sistemlerinin yurt dışı kuruluşlara yaygınlaştırılmasından sorumlu olmuştur.

2017 yılında Maximum Portable’ı geliştiren grupta yer alan Halim Memiş, aynı yıl İş Bankası Dijital Bankacılık Bölümü’ne Kanal Stratejisi Birim Müdürü olarak atanmıştır. 2021 yılında MOKA’ya Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılan Memiş, Ocak 2022’den itibaren MOKA Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Kariyeri boyunca finansal teknolojiler ve bankacılık alanında birçok yenilikçi projeyi hayata geçiren Memiş’in ayrıca yeni nesil ödeme teknolojileri ve dijital bankacılık üzerine birçok makalesi yayınlandı.

 

Boğaç Devrimci Hakkında

 

Devrimci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmuş ve Bilgi Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi alanında yüksek lisans yapmıştır. Devrimci, kariyerine 2000 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Üyesi olarak başlamıştır.

2014 yılında bankanın Daima Pürüzsüzleştirici Birim Müdürü, 2016 yılında Kurumsal Süreçler Birim Müdürü ve 2019 yılında Robotik Otomasyon Saha Lideri görevlerini üstlenmiştir. Devrimci, misyonu kapsamında çevik çalışma modelini kalıcı hale getirmek için dönüşümler yapan ekibe liderlik etmiştir. İş Bankası için ve bankayı yataylaştırmak.

2021-2022 yıllarında Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi olan Boğaç Devrimci, İş Net A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Devrimci, Şubat 2021’den bu yana İş Bankası Çevik Yönetim Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ibradi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu