Haber

Kısaca Kayseri’den

Talas Belediyesi’nin düzenlediği 100. Yıl Lise Mavi Yeşil Dünya Çevre Bilgi Yarışması sona erdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, gençlerin çevre bilincinin artırılması amacıyla düzenlenen yarışmaya 12 okul katıldı.

Sıfır Atık Projesi desteği kapsamında düzenlenen 100. Yıl Liselerarası Mavi Yeşil Dünya Çevre Bilgi Yarışması’nda Talas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Ömer Serpil Özberber Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Projesi birinci oldu. Okul ikinci olurken, Talas Şehit Mahmut Yıldırım Anadolu Lisesi ikinci oldu. Lisesi üçüncü oldu.

Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı, yarışın güzel bir hedefe hizmet ettiğini belirterek, öğrencileri tebrik etti.

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar sosyal tesiste incelemelerde bulundu

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ahievran Mahallesi’nde inşa edilen ve 3 mahalleye hizmet verecek sosyal tesiste incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tesiste inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı.

Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için çalıştıklarını belirten Çolakbayrakdar, “Ahievran Mahallesi’ndeki tesisimiz ve spor Merkezimizin inşaatı tamamlandı. Şu anda iç tefrişat çalışmaları devam ediyor. Spor aletleri ve diğer ekipmanlar bu hafta içinde tamamlanarak gençlerimizin ve yetişkinlerimizin spor yapabilecekleri bir mekan hizmete açılacak. 3 mahalleye hizmet verecek tesisimizin hayırlı olmasını dileriz. “dedi.

Başkan Yalçın, Talas Millet Bahçesi çalışmalarını inceledi

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, üretimi devam eden Talas Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.

Başkan Yalçın, öncelikle Talas Millet Bahçesi içerisinde yer alan Türkan-Av. Mehmet Altun Anaokulu ve İlkokulunu ziyaret etti.

Yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Yalçın, daha sonra diğer bölümlerde devam eden çalışmaları inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu