Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi Hatay’da altyapı çalışmalarını sürdürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, KOSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin son çalışmalarıyla Antakya Serinyol Mahallesi’ndeki tanıtım kuyularını devreye aldığı, ilçe halkının sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşturulduğu belirtildi. .

Açıklamada ifadelerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, deprem nedeniyle zarar gören kentin altyapısını eski haline getirmek için büyük çaba sarf ettiklerini vurguladı.

İş planının planlandığı gibi işlediğine dikkati çeken Altay, şunları kaydetti:

“KOSKİ ekiplerimiz şebeke beslenirken, çeşitli ekip ve ekipmanlarla kuyularda klorlama çalışmalarını jeneratörler kullanarak gerçekleştiriyor. Öte yandan Hatay’da su temin edilemeyen yerleşim yerlerine içme ve kullanma suyu tankerleri ile su dağıtım hizmetimiz devam ediyor. KOSKİ ekiplerimiz günde en az 100 tankere su veriyor.Hatay’ın altyapısını adım adım elden geçiriyoruz, teşekkürler.”

Vatandaşların su ihtiyacını karşılamak için sokak çeşmelerini yapmaya devam ettiklerini ifade eden Altay, “Vatandaşlarımızın yoğun olduğu alanlar ve çadırkentlerde çeşme tesisatlarımız devam ediyor. Şu anda 1024 adet tatlı su çeşmemizin küçüklerini hizmete sunuyoruz. Kaynak suyu kalitesini bedava verdiğimiz Konya’mızda Hatay’ın hizmetine.” terimini kullandı.

Altay, Maşuklu Mahallesi’ndeki su şebekesi arızasına gerekli müdahalenin yapıldığını belirterek, şöyle devam etti:

“Bu arızanın giderilmesi çok önemliydi. Sabah saatlerinde başlayan arıza ekiplerimiz tarafından kısa sürede tamamlandı. Maşuklu Mahallesi’ndeki 1500 metreküplük depoya su sağlayan 300 milimetrelik çelik borunun arızasını giderdik. Bu sayede Hatay’dan vatandaşlarımıza saniyede yaklaşık 80 litre su ulaşacak.” Hatay’da ana taşıyıcı şebeke onarımlarını da tamamlayarak yerel arızalar ve günlük bildirimlerle ilgili çalışmalara başladık. Konya Tesisat ve Isıtıcılar Odası’ndan istekli tesisatçılarımız da Hatay’daki çadırkentlerdeki KOSKİ gruplarımızla gider borularının ilişkilerini yürütmektedir.”

haberkozluk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu