Teknoloji

Meta, Sanal Ortamda Nesnelere Dokunmayı Sağlayacak

Metaverse teknolojileri uğruna yıllardır kullandığı “Facebook” adından vazgeçti ve bir süredir de öyle. Meta Firmamız olarak tabir ettiğimiz firma bu kısımda da çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek gibi görünüyor. Zira Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara göre şirket artık test altındabir yazılım güncellemesi ile giyilebilir sanal ve gerçeklik ekipmanlarında değerli iyileştirmeler yapacak.

Yıllardır piyasada olan Meta’s Quest markalı ekipmanlar” Doğrudan DokunmaBu özellik, kullanıcıların el hareketlerinin takibine odaklanıyor. Açıklamaya göre kullanıcılar, Direct Touch teknolojisini sanal ortamda kullanabilecek. nesnelere dokunabilirler . Peki bu nasıl mümkün olacak?

Klavyelere veya Quest denetleyicilerine gerek yok

Quest markalı ekipman, 2019’dan beri el hareketlerini takip edebiliyor. Direct Touch, bu özelliğin kapsamını önemli ölçüde genişletiyor. genişleyecek . Gözlük ve kulaklık taktıktan sonra sanal ortama geçen kullanıcı, tablet ya da klavye gibi işleri direkt olarak elleriyle kullanabilecek. Böylece gözlük takarken gerçek bir klavyeyi kullanmada zorluk Kaybolacak. Elbette artık bazı işlemler için Quest controller’a ihtiyaç duyulmayacak.

Mark Zuckerberg, Instagram’da paylaştığı bir görselde Direct Touch özelliğinin nasıl kullanılabileceğini gösterdi. Görsele göre gözlük takan kullanıcının el hareketlerinin gösterilmesi yarı açık Bir el simgesi görünecektir. Kullanıcı elini hareket ettirdikçe bu simge de hareket edecek ve fonksiyonlar yerine getirilecektir. Bir akıllı telefon veya tablet kullanırken aynı deneyimi sanal gerçeklikte yaşayabileceksiniz.

Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan görseli aşağıdan izleyebilirsiniz:

()

Direct Touch kademeli olarak genişleyecek

Zuckerberg ayrıca, ” Meta Kanaladlı ” Instagram kanalında bir konsept görsel paylaştı. Bu konsept görüntü, Metaverse teknolojilerinin egzersizler, eğitim ve eğlence gibi farklı kategorilerde nasıl kullanıldığını gösterir. etkili bir şekilde kullanılabiliraçığa vuruyordu.

Meta Channel’da paylaşılan görseli aşağıdan izleyebilirsiniz:

ercisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu