Haber

Refakatsiz kardeşler annelerine kavuştu

DEPREM’de enkazdan kurtarılarak Ankara’ya sevk edilen refakatsiz çocuklar Muhammed (5) ve Hüda Misto’nun (13) Denizli’de ağabeylerinin yanına yerleştiği öğrenilen annelerine, polisin çalışmasıyla kavuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Ahlem Misto, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde eşi ve çocuklarıyla birlikte oturdukları binanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. Anne ve çocukları yaralanırken, baba hayatını kaybetti. Muhammed ve Hüda Misto kardeşler, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

ANNE ÇOCUKLARINA ULAŞIYOR Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, refakatsiz çocuklar arasında yer alan Misto kardeşlerin yakınlarının bulunması için çalışma başlattı. Yapılan araştırmalar sonucunda anne Ahlem Misto’nun Mersin Şehir Hastanesi’nde tedavisinin ardından Denizli’de abisinin yanına yerleştiği belirlendi. Yapılan tespitlerin ardından Muhammed ve Hüda Misto kardeşler, Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizli’ye götürülerek annelerine teslim edildi. Anne Hüda Misto çocuklarına sarılarak gözyaşı döktü. ‘REFAKATSIZ ÇOCUKLARIMIZ GÜVENDE’

Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonucu refakatsiz çocuk olduğu tespit edilen ve 112 Acil Servis tarafından Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne getirilen çocuklarımız güven içinde. aileleri yine SOYBİS, MERNİS ve Milli Eğitim Bakanlığı sistemi üzerinden çocukların sözleriyle eşleştirildi. Bu eşleştirme sonucunda iki çocuğumuzu bugün anneleriyle buluşturduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu