Ekonomi

Ripple CEO’su XRP rallisini neyin tetikleyebileceğini açıkladı

Investing.com – Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, FOX Business ile röportajında kripto piyasasına ve XRP’nin potansiyeline dair görüşlerini paylaştı.

Röportaj esnasında toplam kripto para piyasa değerinin 5 trilyon dolara ulaşma potansiyeli hakkında konuşulurken Garlinghouse, bu beklentinin daha geniş çerçeveden bakıldığında iddialı bile olmadığını söyledi. Bu söylemini halving ve ETF ticaretiyle destekleyen Garlinghouse, halving sonrası arzın kısılacağına ve bununla birlikte ETF ticaretinin Bitcoin talebini nasıl artırdığına vurgu yaptı. Bu dinamikler göz önünde alındığında kripto piyasasının öngörülen ölçeğinin düşük kalacağı üzerinde duruluyor.

Kripto regülasyonları hakkında da görüşünü sunan Garlinghouse, özellikle ABD’de kripto paraları düzenleyecek yasaların çıkmasının piyasa açısından olumlu olacağı görüşünü iletti. Ripple CEO’su, mevcut yasaların ise kripto para piyasasına cevap vermediğini iddia etti. Garlinghouse, kripto yatırımcılarının Dubai, Singapur ve İngiltere gibi daha yenilikçi düzenleyici yaklaşımı benimseyen ülkelere kaymaya başladığını dikkat çekti. Bununla birlikte Blockchain endüstrisinin kalıcı olduğunu savunan Ripple CEO’su, ABD’nin istihdam yaratma ve ekonomik büyümeyi desteklemek adına yeni finansal teknolojiyi teşvik edici adımlar atması gerektiğini söyledi. 

“Kripto altyapısına hakim olmak XRP rallisini tetikleyebilir”

Brad Garlinghouse, ayrıca Ripple’ın büyüme beklentileri hakkındaki soruları da cevapladı.

Müşterinin neredeyse %95’inin ABD dışı finans kurumlarından oluştuğunu söyleyen Garlinghouse, Ripple’ın bu şirketlere ödeme ve saklama hizmeti sunduğunu söyledi. Ancak mevcut yasal engellerden dolayı ABD pazarında yavaş kalan Ripple’ın ülkede genişleme planlarını koruduğu dile getirildi. 

Ripple CEO’su, ayrıca kripto piyasası geneli için bir altyapı sağlayıcısı olma hedefine ulaşılması durumunda Ripple ve ödeme çözümleri için kullanılan XRP’nin bu durumdan son derece olumlu şekilde etkileneceğini söyledi.

Kripto sektöründe altyapı sağlayıcı alanında büyük bir fırsat olduğunu düşünen Garlinghouse, bunun Ripple ve yerel varlığı XRP için harika bir gelişme olacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu