İş

Siemens Mobility, Eurasia Rail 2023’te Demiryolunun Geleceğini Sunuyor

Siemens Mobility, Eurasia Rail 2023’te açık dijital iş platformu olan Siemens Xcelerator ve Digital Train Solutions’ı piyasaya sürecek; ETCS Canlı – Otomatik tren işlemi (ATO); Railigent X tarafından etkinleştirilen demiryolu altyapısı için %100 sistem kullanılabilirliğini ve dijital çözümleri sergileyecek.

Siemens Mobility, yeni dijital iş platformu Siemens Xcelerator’ı Eurasia Rail 2023’te ziyaretçilerle buluşturuyor. Siemens Xcelerator, ulaşımda büyük ölçekte dijital dönüşümü ve sürdürülebilirliği birlikte hızlandırabilecek güçlü bir iş ortakları ekosistemi oluşturmayı amaçlayan açık bir dijital iş platformudur. Siemens Xcelerator, demiryolu endüstrisinde türünün ilk örneği olan bir yenilikle gerçek ve dijital dünyaları birbirine bağlamaya yardımcı oluyor.

Eurasia Rail 2023 Fuarı’nda “Daha iyi bir yarın için mobiliteyi dönüştürün” sloganıyla yola çıkan Siemens Mobility, müşterilerine sürdürülebilir, konforlu ve uygun maliyetli demiryolu taşımacılığı sunmalarını sağlayacak dört temel faktör sunuyor: Demiryolu altyapısı ve maliyeti yüksek araçlar. ömürleri boyunca optimize edilmiş; %100 sistem kullanılabilirliği; maksimum ağ kapasitesi, optimize edilmiş müşteri deneyimi ve süreçleri.

 

Ömür boyu maliyeti optimize edilmiş demiryolu altyapısı ve demiryolu araçları

Mireo, Vectron veya Velaro gibi demiryolu taşıtı platformları, toplam kullanım ömrü maliyetlerini azaltır ve müşterilere çeşitli avantajlar sunar. Bir trenin motor, boji ve aktarma organı gibi teknik unsurları çeşitli tren varyasyonlarında kullanılabilirken, diğer modüller müşterinin özel gereksinimlerine göre uyarlanabilir. Wi-Fi erişimi dahil eksiksiz dijitalleştirme paketi ve tam cep telefonu alımı için optimize edilmiş pencereler veya özellikle geniş ve verimli bir iç tasarım gibi özellikler mevcut araç platformlarına eklenebilir.

Siemens Mobility trenleri ve altyapı çözümleri, maliyetleri düşürmeye, güvenilirliği artırmaya ve demiryolu varlıkları için daha fazla değer sağlamaya yardımcı olan entegre ilişkiler ve hizmetlerle birlikte gelir. raylar Vakit geçirirken depoda daha az vakit geçirirler. Yazılım güncellemesi tek tek trenleri veya tüm filoyu kapsayabilirken, son teknoloji siber güvenlik önlemleri operatörlerin ve yolcuların inancını koruyor.

%100 Sistem Kullanılabilirliği

Nesnelerin İnterneti IoT’ye ve yapay zekaya dayanan Railigent X uygulama paketi, demiryolu varlık verilerini akıllıca kullanarak demiryolu operatörlerinin, bakım görevlilerinin ve varlık sahiplerinin bilgilerini anlamalarına ve varlık performansına ilişkin daha derin içgörüler elde etmelerine olanak tanır. Duruma dayalı, kestirimci bakım yoluyla, Railigent X %100’e kadar sistem kullanılabilirliğini sağlayabilir. Veriye dayalı dijital varlık yönetimi araçlarıyla, yaşam döngüsü boyunca performans, maliyetler ve riskler dengelenerek demiryolu sistemlerinin maliyeti, yenileme stratejileri ve operasyonel verimliliği optimize edilebilir. Siemens Xcelerator’ın bir modülü olarak Siemens Mobility bir sonraki adımı atıyor. Railigent X’in açık ekosistemindeki iş ortakları, standartlaştırılmış API’ler (Uygulama Programlama Arayüzleri) aracılığıyla ek veri tabanlı hizmetler geliştirebilir ve sunabilir.

  

Maksimum ağ kapasitesi

Siemens Mobility, örneğin 5G tarafından uygulanan mevcut demiryolu altyapısını buluta taşıyarak ve sinyal bileşenlerini sanallaştırarak, yenilikçi dijital teknolojilerin operatörler için nasıl maksimum ağ kapasitesi ve verimlilik artışı sağladığını gösteriyor. Anklaşmanlar ve radyo blok merkezleri gibi birçok donanım bileşeni, merkezi bir bilgi merkezinden tüm bir ülkenin veya şehrin demiryolu operasyonlarının uzaktan izlenmesiyle sanallaştırılabilir. Bu, ömür boyu maliyetleri düşürür, dakikliği artırır ve makas motorları ve balastlar gibi sahada sadece birkaç unsur kalırken, aks sayaçları ve limit devreleri gibi diğer tüm donanım bileşenleri ile dijitalin gerçek dünya ile birleştirilmesinin yolunu açar. fiziksel olarak yok olur.

ETCS ile birlikte otomatik tren işletimi (ATO), aynı hat üzerinde %30’a kadar daha fazla trenin çalışmasını sağlayarak tren aralıklarını en aza indirebilir. Aynı zamanda dakiklik %15 oranında artırılmıştır.

Bu çözümler, Eurasia Rail 2023’teki Siemens Mobility standının entegre modülleri konumunda.

 

Siemens Mobility’den anahtar teslim çözümler

Siemens Mobility, dünyanın en büyük altıncı yüksek hızlı raylı sistemini inşa etmek için ortakları Orascom İnşaat ve Arap Müteahhitleri ile bir konsorsiyuma liderlik ettiği Mısır’daki en son anahtar teslim projesi de dahil olmak üzere, çalışmalarını ve analizlerini bu yıl Mısır’da sergiliyor. 2 bin kilometrelik ultra modern yüksek hızlı tren ağı, ülkenin çeşitli bölgelerindeki 60 şehri birbirine bağlayacak ve trenler saatte 230 km hıza ulaşabilecek. Kapsam, Velaro tipi yüksek hızlı trenleri, Desiro yüksek kapasiteli banliyö trenlerini ve ayrıca Vectron yük lokomotiflerini içermektedir. Siemens Mobility, üç sınırın tamamında Avrupa Tren Kontrol Sistemi (ETCS) Seviye 2 teknolojisine dayalı güvenilir ve emniyetli bir sinyalizasyon sistemi ve güç kaynağı sistemi kuracak. Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi, yolcu ve yük için hızlı bir ulaşım modu sunarak ve uzak bölgelerin ortasında her zamankinden daha sorunsuz temas ve kapsama alanı sağlayarak Mısır ulaşım kolunun mevcut zorluklarını ve gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. önce. Ulaşım sistemini dönüştürecek, seyahat sürelerini ve tıkanıklığı azaltacak ve karbon emisyonlarını azaltacaktır. Ziyaretçi, İstanbul Fuar Merkezi, Salon 4, B341Siemens Mobility’nin anahtar teslim demiryolu çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu