Haber

Teknopark İstanbul, 26. Asya Bilim Parkları Derneği (ASPA) Konferansına ev sahipliği yaptı

Teknopark İstanbul, 26. Asya Bilim Parkları Derneği (ASPA) Konferansına ev sahipliği yaptı

Asya merkezli teknoparklar ile teknoloji şirketlerinin bir araya geldiği, Asya Bilim Parkları Derneği tarafından düzenlenen 26. Asya Bilim Parkları Derneği (ASPA) Konferansı, Teknopark İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Teknopark İstanbul, Asya’nın önde gelen teknoloji firmaları ve teknoparklarının katılımıyla gerçekleştirilecek 26. Asya Bilim Parkları Derneği (ASPA) Konferansı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

14 Kasım’da gerçekleşecek konferans Teknopark İstanbul Turgut Özal Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Teknoparklarda “İpek Yolu” Modeli

Konferans bu yıl ‘Asya Bilim ve Teknoloji Parklarının İpek Yolu Modelinde Birleştirilmesi’ temasıyla gerçekleştirilecek.

İpek Yolu, tarih boyunca farklı kültürleri, coğrafyaları ve ticaret yollarını birbirine bağlayan değerli bir ağın simgesidir. Tarihsel olarak bu yol, ticaret ve bilgi akışını teşvik ederek farklı bölgelerin yenilik ve işbirliği potansiyelini ortaya çıkarmıştır.

İpek Yolu, antik çağlardan günümüze kadar uzanan geniş tarihiyle farklı kültürlerin etkileşimini ve zenginliğini yansıtan bir anlam taşıyor.

Konferansın teması “Asya Bilim ve Teknoloji Parklarının İpek Yolu Modelinde Birleştirilmesi”, bu tarihsel bağlamı çağdaş teknoloji ve iş dünyasına taşımayı amaçlıyor.

Geçmişte ticaretin ana yolu olan ‘İpek Yolu’, bugün teknoloji transferi için değerli kanallardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Farklı ülkelerden teknoparkları ve firmaları bir araya getirecek olan konferansta iş birliği, bilgi paylaşımı ve inovasyonun önemi vurgulanacak; Aynı zamanda İpek Yolu’nun kadim mirasını günümüzün iş bağlarına entegre etmenin önemini de gösterecek. Konferansla birlikte İstanbul bir kez daha tarihin ve yeniliğin kucaklaştığı bir platforma dönüşecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu