Haber

Vekil Kurt’tan BAE Başkanı’na teşekkür

Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş başkanlığında, Adıyaman Milletvekili Doç. Resul Kurt, Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’dan oluşan heyet, Bahreyn Krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etti.

Ziyaretlerde Bahreyn Hükümdarı Sayın Hamed bin İsa el-Khalifa, Temsilciler Meclisi Başkanı Sayın Ahmet Al Musalam, Bahreyn Şura Konseyi Lideri Sayın Ali bin Salih ve heyetleriyle bir araya gelinerek değerlendirmelerde bulunuldu. ülkeler arası güçlü işbirliği çerçevesinde parlamentolar arası bağlantılardan bölgesel gelişmelere, ekonomi, turizm ve diğer alanlardaki yatırımların artırılmasına kadar pek çok alanda ilişkilerin geliştirilmesine yönelik görüşmelerde bulunuldu.
Ziyaretin ikinci ayağında BAE Başkanı Sayın Pir Mohamed Bin Zayed Al Nahyan, Devlet Lider Yardımcısı, Dubai Başbakanı Sayın Pir Muhammed bin Rashid Al Maktoum ve BAE Federal Ulusal Kurulu Lideri Sayın Saqr Ghobash ile görüşmeler gerçekleştirildi. . Türkiye-BAE ilişkilerindeki gelişmeler ve atılacak adımlar değerlendirildi.

Adıyaman Vekili Doç.Dr. Resul Kurt, 6 Şubat felaketinden etkilenen Adıyaman’a yaptıkları yardım ve takviyelerden dolayı BAE Başkanı Pir Mohamed Bin Zayed Al Nahyan ve BAE Hükümet Yetkililerine teşekkür etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu