Haber

ABD’den ‘sivil kayıplara’ ilişkin açıklama: Savaş acımasızdır

ABD yönetimi İsrail’in Gazze saldırılarını eleştirdi Sivil kayıplar”Bunun gerçekleştiğini ve daha fazlasının beklendiğini bildirdi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İlişkiler Koordinatörü John Kirby, basın açıklamasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik baskınlarına ilişkin Kirby, “Sivil kayıpların olduğu ve muhtemelen daha fazlasının olacağı konusunda dürüst olmak gerekirse dürüst olmaktır. Çünkü savaş budur. Acımasızdır, çirkindir, çirkindir. düzensizdir.”

Bu, ” Bu, can kayıplarının göz ardı edildiği anlamına gelmiyor.dedi Kirby. Her biri başlı başına bir trajedi ve her birini engellemeye çalışmalıyız.” söz konusu.

Kirby bu nedenle şunları söyledi: ” Sivillerin zarar görmesi riskini en aza indirmelerine yardımcı olmak için.”İsrailli yetkililerle yakın temas halinde olduklarını kaydetti.

Kirby, sivillere verilen zarardan Hamas’ı sorumlu tuttu ve şunları söyledi: ” Hamas Gazze’den çıkmak isteyen binlerce kişiyi engelledi” İddia etti.

John Kirby ayrıca ABD Başkanı Joe Biden’ın Gazze’deki sivil kayıp rakamlarına olan güvensizliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: ” “Hepimiz biliyoruz ki Sağlık Bakanlığı’ndaki Gazze sadece Hamas yanlısı bir cephedir.”dedi.

“Kirby” Sözde Sağlık Bakanlığı da dahil olmak üzere Hamas’tan gelen hiçbir şeyi göründüğü gibi kabul edemeyiz.“dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı: Gazze’de bağımsız bir kurum bulunmadığından ölü sayısını bağımsız olarak doğrulayamıyoruz.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller da Başkan Biden’ın Gazze’deki ölü sayısının doğruluğu konusunda şüpheleri olduğu yönündeki açıklamasına ilişkin konuştu.

Miller, Gazze’de önemli sayıda insanın hayatını kaybettiğini belirterek, şöyle konuştu: (Gazze’de) Bağımsız bir kurum olmadığı için (ölümlerin) sayısını bağımsız olarak doğrulayamıyoruz.” söz konusu.

Sözcü Miller şunları söyledi: Şu anda kesin rakamı verebilecek tek örgüt Hamas’tır. “Hamas’a da güvenmiyoruz.”dedi.

kecioren-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu