Haber

Adıyaman’da enkaz kaldırma oranı yüzde 70’e, acil durum binalarının yıkımı ise yüzde 42’ye ulaştı.

Adıyaman’da enkaz kaldırma oranı yüzde 70’e, acil durum binalarının yıkımı ise yüzde 42’ye ulaştı.

Koordinatör Vali Gökmen Çiçek:

“Enkaz kaldırmanın ardından binaların yıkımına da ağırlık vereceğiz”

ADIYAMAN – Koordinatör Adıyaman Valisi Gökmen Çiçek, kentte yıkılan binaların enkaz kaldırma çalışmalarında yüzde 70 seviyesine ulaştığını, acil yıkılacak binaların yıkım oranının ise yüzde 42 olduğunu açıkladı.

6 Şubat depremlerinde en çok yıkımın meydana geldiği kentlerden biri olan Kahramanmaraş merkezli Adıyaman’da enkaz kaldırma ve yıkılacak binaların yıkım çalışmaları sürüyor. Adıyaman’da 216 bin 744 konuttan acil, ağır ve yıkık ev sayısı 56 bin 256 olurken, toplam 147 bin 700 konut hasar gördü. Kentte bir yandan yıkılan binaların enkazının temizlenmesi çalışmaları devam ederken, bir yandan da yıkılacak binaların yıkım çalışmaları sürüyor.

Adıyaman Valisi Koordinatör Gökmen Çiçek, enkaz kaldırma ve yıkım çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Vali Gökmen Çiçek, “Hayatın normale dönmesi adına Adıyaman’ın yaralarını sarmak için büyük bir seferberlik var. Hayatın normale dönmesinin ilk şartı enkazın kaldırılması ve yıkılacak binaların bir an önce yıkılması. Bugün itibariyle, Sahada 400 kamyon, 140 ekskavatör ve çok sayıda iş makinesi var” diye konuştu. Bugün itibariyle enkaz kaldırma oranımız yüzde 70’lere ulaştı. Acil yıkılacak binaların yıkımında yüzde 42 seviyesindeyiz. Yükümüzü enkaz kaldırmaya ve yolları temizlemeye verdik. Şimdi yıkılacak binaların yükünü de hemen yıkacağız” dedi.

ihsaniyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu