Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kalıcı konut için zekatlarını verebilirler

Diyanet’ten yapılan açıklamaya göre; Erbaş, Diyanet İşleri Yüksek Kurulu’nun depremiyle ilgili inanılmazvakalar Ramazan’danFıtraların verilebileceğine daha önce karar verdiğini hatırlattı.

bir depremde ihtiyaç olduğunu ve filtrelerin depremzedeVatandaşa verilmesi gerektiğini vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti:

“Müslümanlar zekatlarını genelde Ramazan’dan Ramazan’a veriyorlar. Bunu âdet haline getirmişler. Vatandaşlarımız ‘Biz zekatımızı kalıcı konut yapmak için verebilir miyiz?’ diyor. “Genellikle kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde zekat vermek gerekirken, artık bir zaruret ortaya çıktı. İnsanlar meskenlerini kaybetmişler, bu meskenlerin bir an önce yapılması gerekiyor. Diyanet İşleri Yüksek Kurulumuzca alınan karar ile zekat veren Müslümanlar daimi meskenler için zekatlarını verebilecekler. Bu kalıcıdır. Devletimiz evleri AFAD aracılığıyla yapıyor.”

senin dinin filtrenin minimum boyutunu belirlerAncak bu tedbirin gerçek bir sonu olmadığını vurgulayan Erbaş, bunun zekat için de geçerli olduğunu ifade etti.

Erbaş hac kurallarına kayıtlıdır. 2 milyon 500 bin hacı adayı30 Mayıs prestijiyle ilk konvoyu göndereceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu