Ekonomi

BofA, Palantir fiyat hedefini 24 dolara yükseltti, Al notunu korudu

Salı günü, BofA Securities, Palantir Technologies Inc. (NYSE:PLTR) için görünümünü değiştirdi ve fiyat hedefini önceki 21 $’dan 24 $’a çıkarırken, şirketin hisseleri için Al notunu doğruladı. Bu düzeltme, şirketin son performansına ve geleceğe yönelik beklentilerine ilişkin firmanın olumlu görüşünü yansıtıyor.

Yukarı yönlü revizyon, Palantir’in erken aşamasına rağmen şimdiden önemli bir etki yaratmaya başlayan Yapay Zeka Platformu (AIP) ışığında yapıldı. Şirket, 2023’ün dördüncü çeyreğinde ABD Ticari satışlarında yıllık bazda %70’lik önemli bir artış bildirdi ve 40 yeni müşteri ekleyerek çeyrek bazda %22 büyüme kaydetti. BofA Securities bu ivmenin ilerlemeye devam edeceğini öngörüyor.

Yatırım şirketi, Palantir’in hem pratik hem de kullanıcı dostu yapay zeka odaklı veri analizini kolaylaştırma ve kuruluşların bilinçli kararlar almasına olanak sağlama konusundaki ayırt edici rolünün farkında. BofA Securities’e göre bu yetenek, Palantir’in pazarda sürekli büyüme potansiyelinin altını çiziyor.

Ayrıca BofA Securities, Palantir için ABD Hükümeti (USG) sektöründe önemli fırsatlar tespit ediyor. Askeri operasyonlarda yazılımın artan önemi vurgulanırken, geleneksel savunma yüklenicilerinin bu alanda geride kaldığı görülüyor. Firma, Palantir’in kamu satışlarının, artan yazılım taleplerini hızlı bir şekilde karşılayabilecek güçlü bir mevcut çözümler paketi, yerleşik programlar aracılığıyla görevlerin daha iyi anlaşılması, Görev Yöneticisi çözümlerinin tanıtılması ve yeni kurulan şirketlerden savunma sanayii tabanı içindeki bağların derinleştirilmesiyle desteklenmesini bekliyor. ana yükleniciler.

Palantir’in savunma sanayindeki rolü, USG’nin çok tedarikçili ekosistemleri rekabetçi ve tutarlı bir şekilde inşa etmesine ve yönetmesine olanak tanıyan altyapı sağlama becerisiyle destekleniyor. Bu yetenek, şirketin hükümet alanındaki büyümesi için değerli bir itici güç olarak görülüyor.

InvestingPro İçgörüleri

BofA Securities’ Palantir Technologies Inc. (NYSE:PLTR) hakkındaki iyimser görüşünün ardından InvestingPro’nun çeşitli ölçümleri şirketin mali sağlığı ve piyasa performansı hakkında daha fazla bağlam sağlıyor. 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki ayda Palantir %80,62güçlü bir tanesi Brüt Kar Marjına Bu, şirketin maliyetlerini yönetme ve hizmetlerinde karlılığı koruma konusundaki verimliliğini göstermektedir. Bu etkileyici marj, BofA Securities’in de vurguladığı gibi şirketin yapay zeka ve hükümet alanındaki ilerlemesiyle paralellik gösteriyor.

Şirketin umut verici beklentilerine ve yüksek marjlarına rağmen Palantir’in değerleme katsayıları pazardaki fiyatların zengin olduğunu gösteriyor. P / E oranıaynı dönem için 291.43 Bu, yatırımcıların gelecekteki kazanç artışına ilişkin yüksek beklentilerini yansıtan yüksek bir seviyededir. Ayrıca şirket 1 Yıllık Fiyat Toplam Aliris %101,2Hisse senedinin güçlü performansını ve piyasanın Palantir’in stratejik hamlelerine olumlu tepki verdiğini gösterdi.

InvestingPro Tips, Palantir’in bilançosunda borçtan çok nakit bulunduğunu belirterek bu analizi daha da zenginleştiriyor, bu da finansal istikrar için olumlu bir işaret. Ayrıca şirketin bu yıl net gelir artışı kaydetmesi bekleniyor, bu da yüksek fayda oranını bir dereceye kadar haklı gösterebilir. Daha derine inmek isteyen okuyucular için Palantir’de https://www.investing.com/pro/PLTR adresinde 15 InvestingPro İpucu daha bulunmaktadır. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın veya SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim elde etmek için özel tekliften yararlanın.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu