Haber

Gürçeşme’de altyapı çalışmaları tamamlandı

İZSU Genel Müdürlüğü’nün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Gürçeşme Caddesi’ndeki genişletme çalışmaları ile eş zamanlı olarak yürüttüğü altyapı çalışmalarında sona gelindi. Tamamlanmak üzere olan proje kapsamında kanalizasyon ve yağmur suyu sınırları birbirinden ayrılarak bölge daha dayanıklı hale getirildi.

İZSU Genel Müdürlüğü, Konak ilçesinin ana arterlerinden Gürçeşme Caddesi’ndeki altyapı çalışmalarını tamamlıyor. İZSU ekipleri bölgenin kanalizasyon sınırında ekonomik ömrünü tamamlayan boruları yeniledi. Çalışmalar kapsamında 1,5 kilometresi kanalizasyon hattı olmak üzere yaklaşık 3 kilometre yeni hat imal edildi. Tamamlanan yeni sınırlar önümüzdeki günlerde devreye girecek.

Bölgedeki koku sorunu bitiyor
Yeni hatların devreye alınmasıyla bölgenin kanalizasyon kapasitesi artacak. Kanalizasyon hattına ek olarak yeni imal edilen yağmur suyu ayırıcı bordür ve şimdiye kadar kanalizasyon hattına bağlanan yağmur suyu hatları da artık split sistemle çalışacak ve sel sularının yanı sıra bölgedeki koku sorunu da çözülecek. engel olun.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habercayeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu