Haber

Havalimanında şok olay: Bavulda ceset bulundu

Yetkililer Afrika ülkesinden gelen yolcular üzerinde rutin kontroller yaparken, tespit köpekleri bir anda devreye girdi. Her zamankinden farklı bir koku almış olmalılar çünkü şüphelendiler. Yolcunun iddiasına göre bu koku yalnızca kurutulmuş balıktan geliyordu. Ancak güvenlik görevlileri valizi açınca şok eden bir manzarayla karşılaştılar.

Olay ABD’nin Boston Logan Havalimanı’nda yaşandı. Havalimanındaki tespit köpekleri, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden dönen bir yolcunun valizinde şüpheli bir koku tespit etti. Yolcu ilk başta kokunun sadece kurutulmuş balıktan geldiğini iddia etti.

VALİZİN İÇİNDE CESET BULUNDU

Ancak güvenlik görevlileri valizi açtıklarında inanamadıkları bir manzarayla karşılaştılar. Bavul ölü maymunların cesetleriyle doluydu. Yetkililerden Ryan Bissette, bulunan ölü hayvanların yolcunun kendi tüketimi için olduğunu belirtti.

Gümrük ve Sınır Korumadan sorumlu yerel liman müdürü Julio Caravia, bu durumun potansiyel tehlikelere yol açabileceğini vurguladı ve şunları söyledi:

“Amerika Birleşik Devletleri’ne yabani et getirmek potansiyel tehlikeleri beraberinde getiriyor. Ebola virüsü de dahil olmak üzere çeşitli hastalıklara neden olabilecek mikropları taşıyabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu