Ekonomi

İstanbul depremi için hangi hazırlıklar yapılıyor? Ekrem İmamoğlu: Eylem planımızı açıklayacağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğluKahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye insani yardım ulaştırmak için lojistik amaçlı kullanılan Yenikapı’da, Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etti.

Gönüllülerle burada bir araya gelen İmamoğlu, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İmamoğlu, daha sonra basına yaptığı açıklamada, İBB’nin kuvvetli bir şekilde deprem bölgesinde olduğunu söyledi.

Bölgede 3 binin üzerinde işçi ve 2 binin üzerinde araç olduğunu belirten İmamoğlu, şöyle konuştu: “Bu konuda çok güçlü vinçlerimiz var. Diğer çok güçlü donanımlı araçlarımızla birlikte sahada gezen araçlarımız var. Çeşitli bir ekip gönderdik. Öncelikle arama kurtarma ekibi çok çalışıyor, sayısı 1000’i buluyor.” 1000’e yakın. Hâlâ devam ediyor ama ne yazık ki sona doğru yaklaşıyoruz.”terimleri kullandı.

Bölgede devam eden sağlık ve sosyal hizmetler, İSKİ altyapı onarım çalışmaları, portatif tuvalet ve duşlar, barınma ve tahliye sağlayan iki vapur, veteriner hekimliği, portatif fırın ve mutfak hakkında bilgi veren İmamoğlu, şöyle konuştu:

“İstanbul’daki 14 Cumhuriyet Halk Partili belediye de yanımızda. Koordinasyon için adımlar attık. Hatay’da yine onlarla birlikte hareket ediyoruz. Bununla da yetinmedik açıkçası. Türkiye’de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 11 büyükşehir belediyesi başta olmak üzere Türkiye’nin diğer belediyeleri ile işbirliği içindeyiz.

İmamoğlu, İstanbul’da deprem olma ihtimaline ilişkin şunları söyledi: “Şimdi tabii ki ilk akla gelen İstanbul meselesi… İstanbul Planlama Teşkilatı aracılığıyla, kurumlarımızın diğer birimleriyle, oluşturduğumuz bilim kurulunu genişleterek, var olan bilgi birikimimizi, yaptığımız çalışmaları. yaklaşık 4 yıldır ve bundan önceki çalışmalar bütünleşik olarak bu ay sonunda kamuoyunun bilgisine sunulacak ve eylem planımızı açıklayacağız.”söz konusu.

darica-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu