Haber

Sıcak hava Mersinlileri evlerine hapsetti

Sıcak hava Mersinlileri konutlara hapsetti

MERSİN – Mersin’de yaz sıcağı devam ederken, yeni sıcak hava dalgasının da etkisiyle kent adeta bir hayalet şehre dönüştü. Şehrin en işlek caddeleri neredeyse tamamen boş kalırken, sahilde insan görmek imkansız hale geldi.

Son meteoroloji verilerine göre Türkiye’de son dönemde sıcaklıklar normallerin 4 ila 10 derece üzerinde seyrediyor. Özellikle dünden bu yana etkili olan ve yılın en sıcak dönemlerinin yaşandığı günlerde vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Sıcaklık rekorlarının kırıldığı Mersin’de vatandaşlar kent merkezini boşalttı. Normal günlerde tıkalı olan sokaklarda çok az insan görünürken, bazı bölgeler ‘hayalet şehir’ oldu. Kentin en işlek caddelerinden Atatürk ve Silifke caddelerinde çok az sayıda insan dışarıda görünürken, kıyılar tamamen boştu. Hissedilen sıcaklık 45 derecenin üzerine çıkarken, sokağa çıkmak zorunda kalan vatandaşlar üstü kapalı banklarda ya da ağaçların gölgesinde dinlendi.

Yetkililer, başta kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11:00-16:00 saatleri arasında zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, dışarı çıkanların ise sokağa çıkma yasağı getirmelerini istedi. dışarı çıkarken dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu