Yaşam

Bradley Cooper, ‘Maestro’da 6 yıl boyunca 6 dakika çalıştığını açıkladı

Bradley Cooper’ın, orkestra şefi ve besteci Leonard Bernstein’ı hem yönettiği hem de canlandırdığı “Maestro” filmindeki bir sahne için 6 yıldır çalıştığı ortaya çıktı. Söz konusu sahne, 1976 yılında Ely Katedrali’nde Londra Senfoni Orkestrası’nı yöneten Bernstein’ı yeniden canlandırıyor.

Filmin Los Angeles’taki gösteriminde konuşan Beyazperde’nin haberine göre Cooper, altı yılını sinemada Bernstein tarzında müzik yönetmeyi öğrendiğini belirterek, “O sahneyi çok merak ediyordum çünkü canlı yapmıştık. . Londra Senfoni Orkestrasıydı. Canlı olarak kaydedildi. Onları yönetiyordum.” “Yapmak zorundaydım. Altı yılımı, altı dakika 21 saniyelik müziği nasıl yöneteceğimi öğrenerek geçirdim” dedi.

Öğretmenlerine ve Metropolitan Operası direktörü Yannick Nézet-Séguin’e teşekkür eden Cooper, “1976’da Leonard Bernstein’ın Londra Senfoni Orkestrası ile Ely Katedrali’ndeki performansını izlemenin ham bir görüntüsünü elde edebildim. İşte bu yüzden üzerinde çalışmak zorunda kaldım. “

“Maestro” Amerikalı besteci Leonard Bernstein’ın hayatını ve Felicia Montealegre ile olan evliliğini konu alıyor. Cooper’a Carey Mulligan, Matt Bomer, Maya Hawke ve Sarah Silverman gibi oyuncuların eşlik ettiği “Maestro”, 20 Aralık’ta Netflix’te izleyiciyle buluşacak. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu