Haber

Torbalı’da Kitap Kafe Projesi Devam Ediyor

Torbalı Belediyesi’nin fiziksel engelli kentin kütüphane ihtiyacına alternatif çözüm olarak geliştirdiği Kitap Kafe projesi kapsamında ilçede iki yeni Kitap Kafe açıldı.

Torbalı Belediyesi’nin fiziki açıdan zorlu kentteki kütüphane ihtiyacına alternatif çözüm olarak geliştirdiği Kitap Kafe projesi kapsamında ilçede iki yeni Kitap Kafe açıldı. Gençlerin ve kitapseverlerin yoğun talebi üzerine Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in talimatıyla kafe sayısının artırılmasına karar verildi. Bu kapsamda Torbalı Belediyesi, Kitap Kefe’yi 100. Yıl Zübeyde Hanım Botanik Parkı ve Muratbey Mahallesi İbrahim Kesici Bulvarı’na kazandırdı. Kısa sürede açılan kafeler ilk hafta dolmaya başladı.

2 KİTAP KAFE DAHA AÇILIYOR

Dün kafelerin müdavimlerine sürpriz bir ziyarette bulunan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, yoğun ilgiden dolayı memnun olduklarını kaydetti. Öte yandan bir kız öğrencinin, “Bu bizim için yaptığınız en güzel projelerden biri. Sayenizde üniversite sınavlarına daha iyi çalışabiliyoruz” sözleri Lider Tekin’i duygulandırdı. Öte yandan Şubat ayında Kitap Kafe sayısı 5’e çıkacak. Kitap Kafe, şubat ayının ilk haftasında Torbalı İlçesi’nde, hemen ardından da Ayrancılar Mahallesi’nde açılacak. Kitap Kafelerde öğrencilere çay ve su ücretsiz olarak sunulurken, kahve ve diğer yiyecek ve içecekler minimum fiyatlarla öğrencilere sunulmaktadır.

BELEDİYE BAŞKANI TEKİN’DEN DAVET

Gençlerden gelen taleplere kayıtsız kalmadıklarını belirten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “İlçemize iki kitap kafeyi daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Dördüncüsü şubat ayında Torbalı İlçemizde, beşincisi de ilçemizde olacak. Ayrancılar, gençlerimizin yoğun talebi üzerine 100. Yıl Zübeyde Hanım Botanik Parkı’nda gerçekleştirilecek.” ve Muratbey Mahallesi 3609 (İbrahim Kesici Bulvarı) Sokak. Kitap kafelerimiz hizmet vermeye başladı… Sevgili gençlerimize başarılar diliyor, bugün başlayacak yarıyıl tatili itibarıyla onları ücretsiz ikramlarımızdan yararlanabilecekleri, huzurlu bir ortamda ders çalışmaya, kitap okumaya davet ediyoruz. ücretsiz Wi-Fi hizmetleri. “Ben…” dedi. Torbalı Belediyesi ise kitap kafelerin rafları için kitap bağışı kampanyası başlattı. Her eğitim seviyesine uygun kitap bağışlamak isteyenler bu kitapları kitap kafelere teslim edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu