Teknoloji

Yeni yapay zeka destekli MDR hizmeti, MSP’lerin siber güvenlik desteğini artırıyor.

YAPAY ZEKAYA DAYALI YENİ MDR HİZMETİ

MSP’LERİN SİBER GÜVENLİK GÜÇLENDİRMESİNİ ARTTIRIR

 

WATCHGUARD’IN YENİ MDR HİZMETİ

MSP’LERİN SİBER GÜVENLİĞİNİ HIZLANDIRIR

 

Entegre siber güvenlikte dünya lideri WatchGuard® Technologies, MSP’lere yönelik artan müşteri talebini karşılamak ve MDR’yi daha erişilebilir hale getirmek için 7/24 siber güvenlik hizmet sağlayıcısı WatchGuard MDR’yi duyurdu. Yeni yapay zeka destekli hizmet, MSP’lerin karşılaştığı siber güvenlik uzmanı eksikliğini ve finansman baskısını ortadan kaldırıyor.

 

Entegre siber güvenlik alanında dünya lideri WatchGuard® Technologies, MSP’lere yönelik artan müşteri talebini karşılamak ve MDR’yi daha erişilebilir kılmak için 7/24 siber güvenlik hizmeti sunan, siber tehditleri önceden tespit etmek için ileri teknoloji kullanan WatchGuard MDR’yi duyurdu. . Yapay zekayla desteklenen yeni hizmet, seçkin siber güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından yönetiliyor. Klasik bir güvenlik operasyon merkezi (SOC) altyapısına, ileri teknolojilere veya güvenlik uzmanlarına yatırım yapılmasını gerektirmeyen bu hizmet, MSP’lerin karşılaştığı siber güvenlik uzmanı eksikliğini ve mali baskıyı ortadan kaldırıyor.  

 

Son derece özelleştirilebilir ve ölçeklenebilir olan yeni MDR hizmeti, WatchGuard’ın Birleşik Güvenlik Platformu mimarisini daha da güçlendirerek WatchGuard EDR, EPDR ve Gelişmiş EPDR’ye göre gelişmiş tehdit algılama ve yanıt yeteneği sağlayarak MSP’lerin müşterileri için sağlam ve kapsamlı güvenlik teklifleri oluşturmasına olanak tanıyor. . Yeni MDR; WatchGuard’ın otomatik Sıfır Güven uygulama hizmeti, Tehdit Avlama Hizmeti; Gelişmiş güvenlik analitiği, tehdit istihbaratı ve tehditleri 7/24 izleyen, tespit eden ve bunlara yanıt veren özel bir grup yetenekli siber güvenlik analistinin desteğiyle birlikte gelir.

 

“WatchGuard MDR Tüm Süreci İnanılmaz Basitleştirdi”

 

WatchGuard’ın yeni çözümüyle MDR’nin sınırsız potansiyelinden zahmetsizce yararlandıklarını belirten ZTek Çözüm Lideri Raul Zayas, şunları söyledi: “Müşterilere katma değerli hizmetler sunmamızı sağlayan MSP, işimize etkin bir şekilde üstün güç kattı. WatchGuard MDR, modern bir SOC oluşturmanın yükünü ortadan kaldırarak, müşterilerimizin gelişen siber tehditlere karşı dayanıklı bir savunma sağlamak için en çok ihtiyaç duyduğu yerde, bölüm başkanı siber uzmanların desteğiyle birinci sınıf, kapsamlı siber güvenlik yeteneğimizi hızlandırdı. “WatchGuard ayrıca tüm bu süreci Entegre Güvenlik Platformu mimarisi sayesinde inanılmaz derecede kolay hale getirerek diğerlerinden önde olmamızı sağladı.”

 

“Müşteri İlişkilerimizde Bir Kilometre Taşı Daha Yaratıyor”

 

WatchGuard’ın yeni hizmeti hakkında yorum yapan WatchGuard Technologies ürün müdürü Andrew Young şunları söyledi: “%100 kanal odaklı bir şirket olarak, MSP ortaklarımızın kendi SOC’lerini kurma masrafı olmadan işlerini büyütmelerine olanak tanıyacak kurumsal sınıf çözümler sunuyoruz veya Siber güvenlik yeteneğini bulma konusunda karşılaştıkları zorlukları da artırıyor.” Bir MDR çözümü sunmak istedik. MSP topluluğumuzu desteklemeye kararlıyız ve WatchGuard MDR’nin piyasaya sürülmesi, ortaklarımızla olan uzun vadeli güvenlik ilişkilerimizde bir başka kilometre taşını temsil ediyor. Bu hizmet, MSP’lerin yönetilen güvenlik hizmetleri sunmak için mevcut giriş engellerini aşmalarına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda onlara özel olarak yarattığımız yenilikçi bir fırsattan yararlanmalarına da olanak tanıyor.” söz konusu.

 

WatchGuard MDR’nin Temel Özellikleri ve Avantajları

• 7/24 Uç Nokta Faaliyet İzleme ve Veri Toplama:WatchGuard’ın çağdaş SOC’si, WatchGuard EPDR veya Gelişmiş EPDR tarafından toplanan olay verilerini kullanarak gerçek zamanlı ve geriye dönük izleme sağlar.

• 7/24 Proaktif Avcılık ve Tespit:WatchGuard’ın MDR tehdit avcıları, saldırı göstergelerini belirlemek, tehditleri tespit etmek ve ortadan kaldırılma süresini kısaltmak için yapay zeka, makine zekası ve diğer gelişmiş teknikleri kullanarak uç noktalarda gizlenen tehditleri arar.

• 7/24 Araştırma ve Doğrulama: WatchGuard MDR, uzmanların olayları hızlı bir şekilde araştırmasına ve doğrulamasına yardımcı olarak potansiyel tehditlerin etkisini en aza indirir.

• Anlık Olay Bildirimi:Etkilenen cihazlar ve kullanılan taktikler gibi önemli bilgilerle hızlı geri bildirim sağlanarak MSP’lerin olası bir tehdit durumunda anında harekete geçebilmesi sağlanır.

• Etki Azaltma Seçenekleri ve Kurtarma Yönergeleri: WatchGuard MDR, MSP’lere işleri için en uygun stratejiyi seçme esnekliği sağlamak için kullanılır. Bir saldırının nasıl kontrol edileceği, izlerinin nasıl silineceği, verilerin nasıl geri yükleneceği, güvenlik açıklarının nasıl kapatılacağı ve ek kontrollerin nasıl kurulacağı gibi birçok konuda WatchGuard uzmanlarının rehberliğinde kendi ekiplerine güvenme fırsatı sunuyor.

• Haftalık Güvenlik Durumu Raporu ve Aylık Etkinlik Raporlaması: Müşterilerin MDR hizmetleriyle daha iyi etkileşime geçmesini sağlamak ve süreç boyunca değerli geri bildirimler sağlamak için hizmet sağlayıcıların özelleştirebileceği güvenlik durumları hakkında düzenli raporlar sunarak müşterilerde güven oluşmasına yardımcı olur.

WatchGuard MDR hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu